Obrączki ślubne z tytanu, mokume gane.
Biżuteria tytanowaTytan jest pierwiastkiem chemicznym o symbolu Ti (łac. titanium, gr. titan). W mitologii greckiej tytani to byli olbrzymi bogowie, dzieci Gai (bogini ziemi) i Uranosa (boga nieba). Po walce o władzę nad światem zostali oni strąceni przez Zeusa do Tartaru. Mitologiczny tytan jest symbolem niezwykłej siły. Dlatego metal, z którego wykonano naszą biżuterię, otrzymał taką nazwę.

Tytan - twardy metal o barwie szarej i srebrzystym połysku, o dużej wytrzymałości mechanicznej, w stanie czystym jest plastyczny. Jego temperatura topienia wynosi 1690 C, temperatura wrzenia 3535 C, gęstość 9,5 g/cm (metal lekki). Zaletą tytanu jest odporność na czynniki atmosferyczne.

Tytan, metal odporny na korozję, używa się jako dodatek uszlachetniający do stali. Ze względu na jego wytrzymałość i lekkość, wykorzystuje się go jako materiał konstrukcyjny w produkcji promów kosmicznych, samolotów, okrętów, aparatury chemicznej i w medycynie. Obecnie również w jubilerstwie, ponieważ jest całkowicie antyalergiczny.

 

Powrót
We are inviting every person interested in purchasing the jewelry or cooperating with our company to contact us.

Copyright © 2005 - 2018 AdS & Mokume | Jan Machina